gayUA.com 
реклама на gayUA.com
 
главная > гей > новости


ГОМОФОБІЯ: УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ

13 тра 2008
19:38

17 травня 2008 року, в Україні відзначатимуть четвертий Міжнародний День протидії гомофобії. Цей День у всьому світі спрямовано на привернення уваги до проблем порушення прав людини, приниження гідності, переслідування та дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Прес-конференція з нагоди Міжнародного дня протидії гомофобії відбудеться у суботу, 17 травня 2008 року, об 11:00 у приміщенні УНІАН за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 4.

Ґеї та лесбійки нашої країни, не видимі в дискурсі про права людини, тому що законодавча та виконавча влада, засоби масової інформації та громадяни перебувають в полоні упередженості та стереотипів щодо гомосексуальних співвітчизників. Системні порушення прав на підставі ненависті щодо гомосексуальних людей замовчуються та соромливо оминаються. Наразі достеменно невідомо, скільки гомосексуальних осіб є в Україні, тому, що немає досліджень з цієї тематики. Дотепер на підставі сексуальної орієнтації наших співгромадян виключають з навчальних закладів, звільняють з роботи, забороняють обіймати певні посади, відмовляють у винаймі житла. Доволі частими є випадки упередженого та принизливого ставлення до лесбійок та ґеїв при спілкуванні з державними структурами. Гомосексуальні сім‘ї в Україні позбавлені прав та свобод, передбачених законодавством для гетеросексуальних сімей: права укладати громадянські партнерства, наслідувати майно у випадку смерті партнерки/партнера, опікуватись дітьми партнерки/партнера, медичного страхування гомосексуальної родини, банківських кредитів, а також соціальних пільг з догляду за дітьми та хворими членами родини. Досі існують спроби примусового лікування гомосексуальних людей, що порушує міжнародні та вітчизняні норми права.

Згідно із закордонним дослідженням, геї та лесбійки присутні у всіх прошарках суспільства, серед всіх етнічних груп, серед представників різноманітних релігійних конфесій або політичних переконань, у всіх професійних галузях. Незважаючи на суспільний устрій країн, строгість або м‘якість моральних норм, популяція гомосексуальних осіб залишається незмінною: 10 % населення. Досвід країн, що надали гомосексуальним громадянам захист від дискримінації та дозволили шлюби або цивільні партнерства, свідчить про те, що у цих країнах: зростають прибутки компаній в яких працюють гомосексуальні люди; збільшуються податки до державної скарбниці за рахунок розвитку ринку товарів та послуг для лесбіґеївської спільноти; зменшуються державні витрати на соцзабезпечення; до цих країн залучаються висококваліфіковані фахівці; збільшується приріст населення.

Більш детально про все це Ви зможете дізнатися відвідавши прес-конференцію.

Організатори заходу: «Гей-альянс»; Регіональний правозахисний центр для ґеїв та лесбійок «Наш світ»; благодійний фонд «Київ-Тестостерон»; Інформаційно-освітній центр «Жіноча Мережа»; всеукраїнська громадська організація «Ґей-Форум України»; Інформаційно освітній центр «За рівні права»; Асоціація ґеїв; лесбійок і бісексуалів «Ліга» за підтримки ВБФ „Коаліції ВІЛ-сервісних організацій” та Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні.

> Докладна інформація про Міжнародний день протидії гомофобіїВхід на прес-конференцію за журналістськими посвідченнями. Попередня реєстрація за телефоном 521 28 82; 8 (050) 484 59 24 (до 16:00, 16.05.2008), контактна персона – Ренат Медвідь.

[версия для печати]


  
реклама на сайте