gayUA.com 
реклама на gayUA.com
 
главная > гей > новости


Київський ЛГБТ-прайд

30 кві 2012
00:00

Визначна подія у житті українського суспільства, ЛГБТ-руху України та Європи. 19-21 травня 2012 року відбудеться київський ЛГБТ-прайд.

Так, цей захід все ж таки відбудеться. Ми можемо з гордістю сказати, що в Україні було започатковано національний ЛГБТ-прайд-рух, який увіллється до загальноєвропейського руху ЛГБТ-прайдів. Сьогодні вони проводяться у кожній країні нашого регіону (Росія, Білорусь, Молдова, Румунія, Польща, Чехія, Угорщина, країни Прибалтики).

Цей рух бере свій початок з 1970 року, коли в Нью-Йорку відзначили першу річницю Стоунволльського бунту (Stonewall). Прайд – це універсальний інструмент боротьби зі стигмою у суспільстві. Незамінність Прайду у тому, що тільки цей інструмент захисту прав людини для ЛГБТ має достатню силу для того, щоб у повній мірі актуалізувати проблему гомофобії, особливо – в пострадянських країнах, де прайди є значним подразником для консервативно-клерикальних режимів. Цінність особистісної гідності та універсальності базових прав людини підміняються в Україні утопічними поняттями «добра» в його традиціоналістсько-релігійному розумінні та «суспільної моралі», яка не має критеріїв для свого виміру. Проте не варто впадати у відчай: у розвинених країнах світу шлях утвердження прав людини був так само не легким.

Саме сьогодні кожен з вас має можливість стати частиною визначного процесу, що приведе до зміни ситуації довкола ЛГБТ в Україні.

Ми в повній мірі розуміємо складність цього шляху. Ми реально оцінюємо ризики, які пов’язані з проведенням Прайду в Києві.

Хочемо офіційно запевнити вас, що публічна хода відбуватиметься тільки після узгодження її з міською владою та управлінням МВС у Києві. Перед заходом буде здійснено оцінку ризиків і планування моделей адекватної поведінки учасників у різних надзвичайних ситуаціях. Буде підготовлено команду волонтерів, які координуватимуть захід. Оцінку ризиків та тренінг ми проведемо у тісній співпраці з представниками Міжнародної Амністії та Балтійського Прайду, які мають значний досвід у підготовці подібних заходів.

Підтримку Прайду вже висловили посольства США, Швеції, Канади, Іспанії та Нідерландів, МФ «Відродження», GIZ, Міжнародна молодіжна гей-лесбійська асоціація (IGLYO), Європейське відділення міжнародної асоціації лесбійок,геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів (ILGA). В подальшому ми плануємо заручитися ще більш широкою підтримкою.

Нижче ви знайдете розширений анонс заходів.

З найкращими побажаннями,
Організаційний комітет
Міжнародного форуму-фестивалю ЛГБТ «КиївПрайд2012»


 


КИЇВСЬКИЙ ПРАЙД — НА ВАРТІ ПРАВ ЛЮДИНИ


19-21 травня в Києві відбудеться перший всеукраїнський ЛГБТ-прайд.

Прайд – це низка заходів, спрямованих на об’єднання ЛГБТ-спільноти України, розбудову діалогу ЛГБТ-громади з владою та суспільством, донесення до держави ідеї про рівноправ’я лесбійок, геїв, бісексуалів та трансґендерів.

Українська ЛГБТ-спільнота має сталі традиції проведення таких заходів. Чимала їхня кількість в Києві та інших містах країни присвячується Міжнародному дню протидії гомофобії та трансфобії, який з 2005 року щорічно відзначається в світі 17 травня.

Оргкомітет Прайду планує його таким чином, щоб ця подія була логічною ланкою у розвитку попередніх ініціатив національного ЛГБТ-руху, який наступного року святкуватиме своє двадцятиріччя. Разом з цим, нинішній захід має на меті консолідувати ЛГБТ-спільноту та вивести ЛГБТ-рух України на новий, більш якісний та масштабний рівень.

Чому ми влаштовуємо прайд?


1. Ми спостерігаємо апогей громадсько-політичної гомофобної істерії, ініціаторами якої стали деякі парламентарі, громадські, політичні та релігійні організації. Ми втомилися від постійного переслідування. Саме зараз у форматі Прайду ми маємо намір засвідчити нашу незгоду з гомофобними ідеями, які ґрунтуються на ксенофобії та прагненні поділити громадян на «своїх» і «чужих». Ми вимагаємо прийняття закону про недискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації.

2. На розгляд парламенту внесено абсурдні законодавчі ініціативи гомофобного змісту, фокусом яких є протидія так званій «пропаганді гомосексуалізму». За цим законом будь-яке позитивне інформування про гомосексуальність буде вважатися злочином. Отже, навіть створення буклету для батьків, чиї діти є гомосексуалами, або камінаут на робочому місці згідно з цими законопроектами будуть віднесені до правопорушень. Ми виступаємо проти обмеження нашого права на інформацію та свободу у власному житті. Ми вимагаємо відхилення парламентом законопроектів 8711 та 10290, а також заборони гомофобії на державному рівні.

3. Ми втомилися від спроб політичних діячів, громадських та релігійних організацій втрутитися в наше особисте життя та вирішити замість нас, мати нам сім’ї чи ні, народжувати дітей чи ні. Ми є громадянами України, ми сплачуємо податки, ми не порушуємо закони і тому вимагаємо рівних прав і рівних можливостей. Ми хочемо налагодити діалог між державою та нами, громадянами.

 

Програма «КиївПрайду2012»


19 травня (п’ятниця) – фестиваль


Мета фестивалю – створити майданчик для творчої реалізації ЛГБТ-митців, представлення найкращих зразків творчості, що спрямована на ЛГБТ, та неформального спілкування учасників Прайду. В рамках фестивалю пройдуть: церемонія відкриття Прайду, виставки художніх творів, фотографій, творчі майстер-класи, показ нових фільмів ЛГБТ-тематики, виступи арт-колективів.

 

20 травня (субота) – хода на захист прав людини для ЛГБТ


Мета прайд-маршу (правозахисної ходи в форматі мирної демонстрації) – показати єдність ЛГБТ-спільноти та готовність протистояти утискам, ініційованим окремими політичними силами та релігійними об’єднаннями. Через свої гасла під час ходи ми закликатимемо ВР і Президента відхилити гомофобні законопроекти 8711 та 10290 і заборонити розпалювання ненависті до ЛГБТ у публічній площині.

До ходи долучаться делегації активістів з близького та далекого зарубіжжя, як офіційні, так і неофіційні, а також представники правозахисних організацій та посольств іноземних держав в Україні.

 

21 травня (неділя) – форум «Україна без гомофобії»


Метою форуму є вироблення спільного плану дій для прайд-рухів Східної Європи задля подолання гомофобії у регіоні; напрацювання рекомендацій для органів влади щодо зменшення рівня стигми та дискримінації ЛГБТ в суспільстві та лібералізації сфери прав і свобод людини та громадянина.

Участь у форумі візьмуть ЛГБТ-активісти України, представники європейських ЛГБТ-прайд-рухів, політики та громадські діячі України та інших країн Європи.

Оргкомітет Міжнародного форуму-фестивалю ЛГБТ «КиївПрайд2012»
[версия для печати]


  
реклама на сайте