gayUA.com 
реклама на gayUA.com
 
Главная > Здоровье > Анти-СПИД кампания >


ПОІНФОРМОВАНІСТЬ - ЖИТТЯ В БЕЗПЕЦІГеї та СНІД - проблема не нова. Але для України останнім часом вона набуває незнаної раніше актуальності. Хоча зараз, задля недопущення дискримінації геїв, прийнято говорити про переважно парентеральний (через кров) шлях інфікування, насправді ситуація виглядає дещо інакше. Не секрет, що епідемія ВІЛ/СНІД у західних країнах і зараз вражає переважно геїв: до 70% від усіх ВІЛ-інфікованих у Великобританії і Німеччині, 60 %, - в США складають саме чоловіки, що мають секс із чоловіками (ЧСЧ).

На даний час багатьом геям України ця інформація невідома, тому більшість з них не можуть об`єктивно оцінити ризик інфікування під час сексу без використання презерватива. Багато хто вважає, що не вживаючи наркотики ін`єкційно, вони уникають лиха тільки завдяки цьому. Дані опитування, проведеного у вересні цього року громадською організацією "Гей-альянс" серед ЧСЧ м. Києва, лише підтверджують цей сумний висновок.
80,6% опитаних практикують анальний секс з великою кількістю різних партнерів (середня кількість партнерів - 5,3). Більшість з них - 56,1% - при анальному сексі не використовують презерватив, а 72% - лубрикант фабричного виробництва, що підвищує травматичність такої сексуальної практики і ризик інфікування ВІЛ.
47,1% з числа опитаних жодного разу не проходили тестування на ВІЛ. А оскільки з 2000 року в Україні припинилася реєстрація людей, які інфікувалися ВІЛ через гомосексуальні контакти, справжньої картини епідемії в середовищі ЧСЧ не знає ніхто.

За даними Центру профілактики и боротьби зі СНІД МОЗ України, на липень2004 року в Україні зареєстровано 5572 нових випадків інфікування на ВІЛ серед дорослих, і тільки 57,6% з них пов`язані з ін`єкційним вживанням наркотиків. У 2001 році цей відсоток дорівнював 62.
З 61 753 офіційно зареєстрованих в Україні ВІЛ-інфікованих 70,56% становлять ін`єкційні наркомани (у 2001 р. - 76,19%). Висновок очевидний: зростає кількість випадків інфікування статевим шляхом. І якщо натурали користуються презервативами хоча б з остраху завагітніти, то наші геї, схоже, не бояться нічого взагалі...

Тож співтовариство потребує формування мотивації безпечної сексуальної поведінки і проходження тесту на ВІЛ, а також використання презервативів і лубрикантів при анальному сексі. А в нашому журналі та на сайті www.gayUA.com організація "Гей-альянс" намагатиметься заповнити прогалини в інформаційному просторі: ви знайдете відповіді на питання, що стосуються ВІЛ/СНІД: шляхи передачі і безпечна сексуальна поведінка; симптоми і форми лікування; місця, де можна пройти тест на ВІЛ, і юридичні питання... Насправді, життя не таке вже й погане. Варто його берегти!


© "Один з нас" №38, 2004р.

 

[an error occurred while processing this directive][версия для печати]
[an error occurred while processing this directive]

  
реклама на сайте