[an error occurred while processing this directive]

П`ятирічна програма Глобального Фонду в Україні в 3 рази зменшила темпи захворюваності на ВІЛ/СНІД

31 мар 2009
18:00

За результатами виконання п’ятирічної програми Глобальний Фонд продовжує фінансування до 2012 р.


Остаточні підсумки виконання програми протидії ВІЛ/СНІД в Україні за підтримки Глобального Фонду першого раунду підбили сьогодні під час прес-конференції в УНІАН офіційні представники Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні та Міністерства охорони здоров’я України.
 
 «Протягом останніх п’яти років за час реалізації найбільшої за обсягами фінансування благодійної програми з протидії ВІЛ/СНІД (98 млн. доларів США) нам вдалося у понад три рази зменшити темпи приросту захворюваності на ВІЛ-інфекцію (з 24,7 % у 2004 до 7,3%  у 2008 році), темпи приросту смертності від СНІД за аналогічний період знизилися більш ніж в чотири рази  (з 38,1 % у 2004 до 8,2 % у 2008 році)», - поінформував Андрій Клепіков, виконавчий директор Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні.
 
«Обсяг антиретровірусної терапії за період виконання Програми збільшився в 42 рази з 250 випадків в 2004 році до 10629 випадків на початку 2009 року. Держава виконує взяті на себе зобов’язання щодо продовження лікування і тим пацієнтам, яким раніше воно забезпечувалося за кошти Глобального Фонду. Завдяки спільним зусиллям органів державної влади та неурядових організацій досягнуто вагомих  результатів, але зупинятися на цьому не можна, адже Україна продовжує очолювати сумне лідерство за рівнем поширеності епідемії в Європі» – повідомила заступник голови Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально-небезпечним хворобам Олена Єщенко.
 
Сьогодні в Україні, в першу чергу завдяки коштам Глобального Фонду, кількість пацієнтів, які отримують життєво-необхідну антиретровірусну терапію, вже перевищила 10 тисяч. Окрім того, 9 875 ВІЛ-позитивних вагітних жінок отримали медикаментозну профілактику передачі ВІЛ від матері до дитини, завдяки чому рівень інфікування на ВІЛ новонароджених знизився до 7%.
 
У травні 2008 року почалося впровадження програм замісної підтримувальної терапії з використанням метадону. Понад 2,7 тисячі наркозалежних  у 26 регіонах України будуть і в подальшому отримувати це лікування за підтримки Глобального Фонду.
 
Останнім часом в умовах фінансово-економічної кризи суспільство все більше занепокоєне ситуацією, пов’язаною з припиненням фінансування благодійних соціальних програм з боку міжнародних донорів та негативними перспективами отримання Україною відповідної допомоги у подальшому.
 
У зв’язку з цим Андреас Тамберг, портфоліо менеджер Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (м. Женева, Швейцарія) запевнив: «Рішення Міжнародного валютного фонду про надання Україні другого траншу стабілізаційного кредиту не вплине на подальшу підтримку програми з протидії ВІЛ/СНІД з боку Глобального Фонду. Є попередньо погоджений Глобальним фондом  бюджетний прогноз  для фінансування програми у шостому раунді з серпня цього року до середини 2012 року, а  точні обсяги фінансування на цей період будуть визначені вже у червні».
 
За одностайної думки учасників прес-конференції найбільш актуальною проблемою у відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні після завершення програми «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні», що знаходяться виключно у межах компетенції держави та  залишається невирішеною, є  неповний обсяг державного фінансування програм з протидії ВІЛ/СНІД, яке передбачено у Загальнодержавній програмі забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009–2013 роки”.[an error occurred while processing this directive]


[версия для печати]
[an error occurred while processing this directive]

  
реклама на сайте