gayUA.com 
реклама на gayUA.com
 
главная > гей > новости


В Україні вийшла в світ перша на постсовєтському просторі антологія світової квір-літератури

20 вер 2009
20:00

У видавництві «Критика» вийшла в світ перша на постсовєтському просторі антологія сучасної світової квір-літератури. Антологія містить українські переклади творів тридцяти авторів із п’ятнадцяти країн Европи й Америки (крім України, залучено письменників із Австрії, Білорусі, Великої Британії, Греції, Іспанії, Німеччини, Польщі, Росії, Словенії, США, Угорщини, Узбекистану, Чехії, Швайцарії).

 Ініціяторами проєкту й упорядниками антології виступили троє українських поетів – Ірина Шувалова (Київ), Альбіна Позднякова (Львів) і Олесь Барліг (Запоріжжя). До роботи над антологією долучилося чимало знаних українських поетів і перекладачів: Андрій Бондар, Сергій Жадан, Дмитро Лазуткін, Остап Сливинський, стронґовський, Віталій Чернецький та ін, а також відомий фахівець із ґендерної проблематики і квір-студій соціоантрополог д-р Марія Маєрчик.

Напозір епатажний заголовок «120 сторінок содому» пародіює масову нетолерантну візію лесбіґей культури та цілого явища гомосексуальности. «Ми свідомі того, наскільки глибоко засіли в суспільній свідомості неґативні стереотипи стосовно ЛҐБТ-спільноти, – говорить одна з упорядників антології Ірина Шувалова. – Тому ми не вдаємо, ніби не помічаємо цих стереотипів чи можемо легко їх обійти. Навпаки, ми вважаємо за потрібне ще раз вказати на них, іронічно їх обігравши. Звідси й назва книжки».

Водночас суто описовий підзаголовок – «Сучасна світова лесбі/ґей/бі література» – відбиває нормативне уявлення ЛҐБТ-спільноти про себе, використовуючи три з чотирьох складників, що лягли в основу цієї абревіятури (текстів, присвячених проблемі трансґендеру – літері «Т» зі скорочення «ЛҐБТ», – антологія не містить). Натомість жанрове означення «квір-антологія» не лише фіксує експериментальний характер самої збірки, а й упроваджує у вітчизняний обіг новий, постмодерний, артистичний і академічний, спосіб витлумачення того ж таки явища. Таким чином, трирівневий заголовок вичерпно описує феномен квір-літератури в трьох головних вимірах його сучасного сприйняття і потрактування.

За словами упорядників і видавців, головна місія антології – не тільки відкрити українському читачеві нові для нього імена, теми і способи письма та ближче познайомити його зі здобутками квір-культури кінця XX – початку XXI століття, але й сприяти поширенню в Україні навичок сучасного толерантного мислення, вміння чути і розуміти Іншого, цінувати інакшість і давати собі раду в суспільстві, де множинність ідентичностей, норм та істин є леґітимною, звичною і побажаною. Цільовою авдиторією антології, отже, є не лише ЛҐБТ-спільнота, але, як наголошують упорядники, «будь-який неупереджений читач». Антологія не претендує на повноту охоплення сучасної квір-літератури, радше, у ній здійснено спробу представити розмаїття жанрів, стилів і підходів, що вільно співіснують в умовних межах напрямку.::  обсуждение темы  ::

Комментарии 1-5 (5 записей)

AndriannaTs <andriannasteuuqard@gmail.com>
21:35:18 12 мая 2012
Город: Львов
Ищу ету книгу тоже.Интиресное издание,с удовольствием прочитала б,если б била возможность.

Дмитрий <basov1@mail.ru>
10:39:25 29 авг 2010
Город: Киев
Вы могли бы писать тексты на нормальном украинском языке ,а не подражать некоторым политикам приехавшим из за границы ?
Что это за "постсовєтському " , "візію" ," Ініціяторами" ,и т.д. ?
Что за НОВОЯЗ ?
Существует красивый литературный украинский язык ,и не нужно его уродовать .
Нет слова "СОВЕТЫ " в украинском языке .Есто слово РАДА .
Вот и пишите нормально .

emmet
22:52:43 15 июн 2010
Город:
можно купить книжном магазине на ул Лысенка № 3 в Киеве

shizOFFreniya <susliksukali4nost@yandex.ru>
00:08:22 19 фев 2010
Город: донецк
книгу найти не реально, только в и-нэте заказать можно и то, если повезет(((

alexis <svaig01@list.ru>
18:22:02 26 дек 2009
Город: Донецк
Как же все-таки мы плетемся в хвосте Планеты всей.
Только сейчас приходит данный спектр литературы. И то- эту книгу вряд-ли найдешь в широкой продажи, как и знаменитый Один-из-Нас.
Если найду эту книгу с удовольствием прочитаю.

В этот раздел запрещено добавлять новые комментарии.
[версия для печати]


  
реклама на сайте